Jauna iniciatīva sociālā darba jomā

Tukuma novada sociālais dienests sadarbībā ar „Nodibinājumu „C Modulis”” ir uzsācis realizēt jaunu sociālā darba iniciatīvu, realizējam projektu „Cilvēks: izmaiņu veicinātājs!”. Mēs esam vieni no pirmajiem Latvijā, kuri mērķtiecīgi saskaņā ar „Profesionālā sociālā darba attīstības pamatnostādnēm 2014-2020”  ir uzsākuši specializāciju psihosociālā darba jomā.

Psihosociālais darbs ir viena no sociālā darba praktiskām pieejām, kuras pamatā ir dažādas metodes, lai palīdzētu cilvēkam mērķtiecīgi attīstīt savus resursus un pārvarēt psiholoģiskās, un sociālās problēmas, piemēram, mazināt vardarbību, līdzatkarību un atkarības, atjaunot un izveidot atbalstošas ģimeniskas attiecības. Mērķtiecīgs „psihosociālais darbs” ir jauna un vēl neierasta prakse Latvijas sociālā darba un sociālo dienestu jomā, līdz šim tam bija tikai gadījuma raksturs un lielāks uzsvars tika likts uz sociālās palīdzības, aprūpes jomām un sociālo gadījumu vadīšanu. Līdz ar to, mūsu novada iedzīvotājiem, būs pieejami jauni sociālā darba pakalpojumi – konsultācijas un atbalsts savu psihosociālo resursu atjaunošanā.

Projekta ietvaros tiks apmācīti 2 novada sociālā dienesta sociālie darbinieki darbā ar bērniem un ģimenēm, kā izmantot psihosociālo sistēmisko sociālo darbu, metodes un pieejas tiks aprobētas praksē darbā ar klientiem. Projektā iesaistītie sociālie darbinieki iegūs jaunu profesionālu kvalifikāciju. Tiks izveidoti metodiski materiāli un izveidota psihosociālā darba ieviešanas sistēma sociālajā dienestā. Rezultāti tiks prezentēti gan reģionāli, gan citu novadu un pilsētu sociāliem dienestiem, gan LR Labklājības ministrijai.

Projekts tiek realizēts reģionālā sadarbībā un partnerībā ar Kurzemes un Zemgales sociāliem dienestiem: Ventspils, Saldus, Kuldīgas, Talsu, Tukuma, Dobeles un Rojas novadiem. Projektā ir iesaistīti gan Latvijas, gan Zviedrijas sociālā darba eksperti.

Projekta realizācijas laiks: 01.11.2013. – 30.04.2015.

Projektu „Cilvēks: izmaiņu veicinātājs!”, Nr. 2012.EEZ/PP/1/MEC/132, finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. EEA grantu shēma: NVO projektu programma.

Papildus informāciju par projektu var saņemt pie:

- Tukuma novada sociālā dienesta direktores: I.Balgalves, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

- Nodibinājuma „C Modulis” vadītāja: K. Višas, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.